BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

  13.10.2019 OPERA NOVA, godz. 18.00

bilety: 65 i 85 zł

POLISH JAZZ - KRZYSZTOF KOMEDA - Eljazz Big - Band i Orkiestra Kameralna Opery Nova

 GIGANCI JAZZU - Protocol Simon Philips - 30th anniversary tour - USA

 

Simon Phillips (ur. 6 lutego 1957 w Londynie) – brytyjski perkusista, muzyk sesyjny, a także producent muzyczny. Znany z występów w grupie muzycznej Toto oraz współpracy z taki muzykami jak Chick CoreaJeff BeckJack BruceBrian EnoMike OldfieldGary MooreMick JaggerPhil ManzaneraJohn WettonStanley ClarkeTrevor RabinMike RutherfordDerek Sherinian czy Jordan Rudess.

Simon Phillips był perkusistą grupy The Who, podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 1989 roku. W późniejszym czasie współpracował przy solowych projektach Rogera Daltreya i Pete'a Townshenda. Udzielał się także przy pracy nad albumem Judas Priest Sin After Sin oraz brał udział w nagraniu debiutanckiego albumu zespołu Michaela Schenkera The Michael Schenker Group.

Simon Phillips najczęściej kojarzony jest z zespołem Toto, do którego dołączył w 1992 roku po śmierci Jeffa Porcaro. W zespole uzyskał przydomki "Si-Phi" i "Si". W grupie uważany był za guru techniki gry na bębnach, co udowodnił podczas nagrania albumów 1999 Mindfields2002 Through the Looking Glass i 2006 Falling In Between. W 2014 roku muzyk opuścił zespół.

  • SIMON PHILLIPS -drums
  • OTMARO RUIZ - keyboards
  • ERNEST TIBBS - bass
  • ALEX SILL - guitar
  • JACOB SCESNEY - sax

 

POLISH JAZZ - KRZYSZTOF KOMEDA - Eljazz Big - Band i Orkiestra Kameralna Opery Nova

Krzysztof Komeda polski kompozytor i pianista jazzowy  którego twórczość jest znana na całym świecie obchodzi w tym roku 50 rocznicę śmierci. Unesco uatanowiło rok 2019 Rokiem Komedy.

Najsłynniejsze jego kompozycje bedzie można usłyszć na koncercie 13 października 2019 w Operze Nova w Bydgoszczy w ramach Bydgoszcz Jazz Festival.

Wykonawcami będą Eljazz Big Band i Orkiestra  Kameralna Opery Nova pod dyrekcją Józefa Eliasza.

Nie zabraknie takich kompozycji jak  Dziecko Rosemary czy Dwaj Ludzie z Szafą.

Na zakończenie koncertu przygotowany jest tytułowy utwór z ostatniej płyty big bandu „After The Catastrophe“, który jest  podsumowaniem całej twórczości.